Kevés nagyobb port kavaró téma van a gamer világban, mint hogy egy adott játék milyen hatással van a gyerek pszichéjére vagy életére. Láthatólag máig nem alakult ki egy egységes jogi és társadalmi hozzáállás ennek kezelésére, de nem csak ezzel kapcsolatban nincs mindenki által elfogadott vélemény vagy konstruktív lépés: a mai témánk a szülői felügyelet és a mikrotranzakciók.
Az Egyesült Államokban egy dühős szülő készül a Microsoftot beperelni, mert a gyermeke közel 4500 dollárnyi, azaz körülbelül 1,3 millió forintnyi összeget mikrotranzakciózott össze a FIFA 15 Ultimate Team módjában. Ez a mód lehetővé teszi, hogy játékon belüli, vagy valós pénzzel vásárolj magadnak játékosokat.
A dühös apa blogbejegyzésében leírja, hogy nem csupán azért dühös, mert több sikertelen vásárlást is levontak a számlájukról, hanem mert játékon belül "100 dollár elköltése olyan könnyű, csak egy gombot kellett megnyomni. Semmi sem figyelmeztet." Állítása szerint a Microsoft először segítőkésznek mutatkozott az ügyben, de hamar fordult a kocka és közölték velük, hogy amit kifizettek, azt kifizettek. Pont.
Továbbá azt is erősen sérelmezte, hogy bár ő írta be a banki adatokat a rendszerbe - hogy megvegye a játékot a fiának - de felháborítónak tartja, hogy a továbbiakban a rendszer nem kérte számon a vásárlást - mint ahogy például egy Apple Store vásárlásnál minden alkalommal újra meg kell adni a jelszót.
Mit gondoltok, erősíteni kéne az ellenőrzést a mikrotranzakcióknál?