A Facebook fejlesztői egy blogbejegyzésben írtak legújabb fejlesztésükről, a Rosetta névre keresztelt rendszerről, ami a moderátorok dolgát könnyíti majd meg a tervek szerint. Az algoritmus áttúrja a képeket és videókat, elemzi a rajtuk található szöveget, ami különösen a mémek esetén jön jól a fejlesztők szerint.
Nyilván nem ők találták fel a szövegfelismerést, de a plaform méretei és a képek egyedisége miatt újszerű problémákkal kell szembenézniük. Az algoritmus elvileg már éles, és napi több mint egymilliárd képet és videót néz át Facebookon és Instagramon.
Hogy pontosan mire használják az adatokat, az nem derült ki, de fotók kereséséhez, felolvasóprogramokhoz mindenképp hasznos lehet. Emellett nyilván ezzel is jobban le tudják szűkíteni, minek lenne helye a falunkon, valamint melyek azok a mémek, amelyek bántóak, offenzívek.
A fejlesztők szerint az algoritmus fő célja, hogy kiszűrje az ilyen sértő szövegeket, akár több nyelven is. A Facebook feed moderálása elég komoly problémákat okozott az utóbbi időben, egy ilyen rendszer akár segíthet is, hogy az oda nem illő tartalomtól idő előtt megszabaduljunk.