Az 1993-as Doom kultikusságához nem férhet kétség, mára már pedig presztízskérdésnek számít, hogy milyen felületen, mekkora méretben sikerül mozgásra bírni az id Software ikonikus FPS-ét. Nem viccelünk: csak az elmúlt egy évben láthattuk már Canon fényképezőgépen, egy GoPro drón kontrollerén és a Twitterrel futtatni a játékot, de a személyes kedvencem a korábbi terhességi teszt volt.
Most felírhatunk a támogatott eszközök gyorsan bővülő listájára egy kevésbé elszállt megoldást is: egy karóra méretű kijelzőt, amit egy miniatűr PC hajt meg.
Az 1,3 hüvelykes TFT-kijelzővel és mikrokapcsolókkal felszerelt Adafruit QT Py Doom (kódnevén PINKY) "belsejében" egy egy ESP32 Pico v3 02 SoC található, benne egy 240 MHz-en pörgő dual Tensilica CPU-val és 2 MB PSRAM-mal. Az eszköz a Prboom Retro-Go portját használja, amely az eredeti Doom motor felújított változata, és természetesen megfelel a klasszikus shooter követelményeinek. Míg a játék szokatlan eszközökre való áthelyezése általában trükközést igényel, addig az Adafruit szerint a PINKY simán betöltötte a Doom1.WAD fájlt egy SD-kártyáról.
A készítők szerint a PINKY lehet a csúcstartó, ugyanis ezt gondolják a legkisebb eszköznek, amin valóban játszható a Doom. A projekt még fejlesztés alatt áll, de az Adafruit feltett szándéka, hogy felkeresik a játék alkotóit, John Romerót és John Carmackot, hogy kikérjék a véleményüket.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.
Ha kedvetek támadt hasonlóhoz, akkor nagyjából ötezer forintért beszerezhettek egy könnyen hordozható minigépet, amin megy a Linux és nyilván a Doom is. Ez már úgyis követelmény.