Aki úgy döntött, hogy a hétvégéjét másra is tudja áldozni a YouTube drámák követése helyett, azt egy kicsit most szintre hozzuk. KSI hónapokkal ezelőtt kihívta Logan Pault és testévérét egy bokszmeccsre. A cirkuszt hónapok óta promózzák videókban, konferenciákon.
A hihetetlenül kifinomult marketing (értsd: kiálltak különböző városok tereire és egymásra ordibálták, hogy "BÉNÁN ÖLTÖZÖL!") elérte eredményét: a YouTube-on a 10 dolláros, digitális belépővel nézhető eseményt átlagosan 750 000-en követték. Mint kiderült, sokkal többen voltak azok, akik ingyen, a Twitch platformján keresztül nézték a dolgot. Őket valószínűleg csak az érdekelte, hogy a két kiforrott tartalomgyártóból melyik vérzik majd jobban, és így inkább az illegális streameket figyelték fizetés nélkül. Ők voltak átlagosan 1,2 millióan.
There are now officially more people watching the Logan Paul/KSI fight on Twitch through illegal streams than through the official YouTube stream. pic.twitter.com/LAfIFnxGkP
— Julia 💀 Alexander (@loudmouthjulia) 2018. augusztus 25.
A Twitch folyamatosan lövöldözte le azok profilját, akik megosztották a tartalmat. Mivel egy olyan streamet adtak le, amit elvileg tilos lett volna ilyen formában elérhetővé tenni, a moderátorok munkához láttak. Nagyjából 10-20 percenkét tűntek el egymás után a bokszmeccset streamelő csatornák, de így sem tudtak mindenkit eltakarítani, a nézők pedig csak mentek egyik csatornáról a másikra.
Mivel a digitális belépő pénzbe került, és sokan anélkül követték a meccset, a szervezők elméletileg milliókat vesztettek. Persze ez az elmélet nem veszi számba azt, hogy a Twitchen nézők jelentős része valószínűleg egyébként nem nézte volna a meccset, de Jason Kint, a Digital Content Next elnöke szerint ettől ez még komoly probléma.
"Engem zavar, hogy az Amazon [a Twitch tulajdonosa] nem foglalkozott azzal, hogy megvédje a YouTube fizetős tartalmát a kalózoktól. Üdv a világunkban YouTube. Milliós veszteségek generálódnak, és jövőbeli üzleti lehetőségek úsznak el, mert a kalózkodás egy klikknyire van. Az Amazon elbukott."
Természetesen mindig lehet többet tenni, de Kint nem veszi számításba, hogy a Twitch igenis küzdött az áramlat ellen. Egyszerűen nem tudtak eleget tenni. Ettől függetlenül hozzátette, hogy a Paul boksz sokkal nagyobb siker lett volna egy legális, ingyenes streammel. A 750 000-es átlagból így könnyedén lehetett volna akár két millió is.
Messze legyen tőlem, hogy megsajnáljam KSI-t vagy Logan Pault, de azt érdemes hozzátenni, hogy a több hónapos marketingkampány és a harcra történő felkészülés elvett az alkotók idejéből. A KSI promóciós csapatához tartozó Liam Chivers nyilatkozata szerint mindkét videós garantáltan többet keresett volna az esemény nélkül. Persze azt nem teszi hozzá, hogy hány millió ember hallott ezekről az arcokról a hisztérián keresztül, és hogy ez az egész esemény mekkorát dobott a feliratkozói számaikon, melyek hosszú távon valószínűleg be fogják majd hozni a pénzügyi elmaradást.
Akárhogy is, a jövőben a fizetős események rendezőinek azért számba kell venniük a kalózkodás lehetőségét, és jobban oda kell figyelniük a többi streamer oldalra. A legjobb módszer természetesen az lett volna, ha a YouTube adás előtt a Twitchcsel is egyeztetik a dolgot. Ez segített volna a Twitch moderátor csapatának rendet tartani, illetve tudtak volna az eseményhez automatikus kötődő szűrőket ráengedni az oldalra, még a meccs indulása előtt.
Egyébként lesz még ennek folytatása, köszönhetően annak, hogy a bokszmeccs döntetlennel végződött. Meglátjuk, hogy a második felvonásban mennyivel lesznek okosabbak a Paul tesók.