Adam Parish programozó, költő, játéktervező 2007. november 30-án hozta létre az @everyword csatornát Twitteren.
Reggel 9 óra 7 perckor megjelent az első tweet:
a
— everyword (@everyword) November 30, 2007
Valamivel kevesebb mint fél órával később jött a következő, majd még fél óra múlva egy másik, és így tovább. Hétfőn, itthoni idő szerint pontban hajnali fél 4-kor eljutottunk a „z”-hez.
z
— everyword (@everyword) June 2, 2014
Parish számításai szerint az utolsó szó valamikor június 7-én fog felkerülni. Az lesz sorban a 109 229-edik. Félreértések elkerülése végett: természetesen az úriember nem töltött megszakítás nélkül hat és fél évet a gép előtt ülve, hogy minden félórában kirakjon egy szót. A feladatot egy állítása szerint pillanatok alatt összerakott program végezte, amit tanulóként készített az NYU Interactive Telecommunications Programjának keretében. Az ötletet azért valósította meg, mert szkeptikus volt a Twitter sikerével kapcsolatban, gyúnyolni akarta a rendszert. Most már másképp látja, egy varázslatos élményként tekint rá.
Érdekes egyébként, hogy egy-egy kitweetelt szó milyen reakciót váltott ki a csatorna követőiből. Ha meglátták feedjükben az everyword egy tweetjét, lehet, hogy mosolyogtak, vagy lehet, hogy felháborodtak, és ügyet csináltak belőle, néha érthető okokból, mégis fölöslegesen. A szavak megváltoztathatták a körülötte lévő tweetek értelmét, de voltak olyanok is, amiket nem mondatban látva („sex, weed, swag”) elgondolkodtunk azon, hogy mit jelentenek valójában - mondta Parish egy interjúban.
Egy korszak ér a végéhez hamarosan. Ti követtétek a csatornát? Szerintetek mennyi idő lenne a magyar szavakat kitweetelni?