Három teljes játék, három eltérő stílus, három lehetőség arra, hogy jól szórakozz. Boldog születésnapot GameStar, boldog születésnapot GameStar olvasók!
Elsőként itt van például a Joe Danger, amit a sokak által várt No Man's Sky fejlesztői, a Hello Games csapata készített. Főszereplőnk maga a címszereplő, Joe Danger, aki motoros kaszkadőrként keresi kenyerét, nekünk pedig ebben kell minél jobban segítenünk őt különböző trükkök végrehajtásával, a legjobb idő elérésével, és a legtöbb csillag összegyűjtésével. Elma, Trials - ha ezeket bírtátok, a Joe Danger is tetszeni fog. Sőt, ha végigvittétek az egészet, és már nem bírnátok tovább, mert annyira hiányzik az öreg Danger, van megoldás: a Sandbox mód, melyben saját pályákat készíthettek és oszthattok meg, illetve mások pályáit próbálhatjátok ki. Az osztott képernyős multi csak hab a tortán, a gépigény pedig hab a habon: a játék megelégszik egy XP-vel, 2 Ghz-es kétmagos processzorral, 2GB RAM-mal és egy GeForce GT 640M-mel, a merevlemezen pedig elég 2 GB szabad hely.
És ha még ennyi sem elég, jó ha tudjátok, hogy a folytatás, a még ennél is többet kínáló Joe Danger 2: The Movie és annak DLC-je, az Undead Movie Pack elérhető Steamen (PC-re, Mac-re és Linuxos gépekre is!), és mindkettő zseni. Aki magával vinné Joe-t, annak ajánljuk még az első rész nemrég megjelent PS Vitás változatát (a második rész is jön hamarosan), illetve iOS-en a sima Joe Dangert és a Joe Danger Infinityt.
Azokra is gondoltunk, akik esetleg nincsenek oda a kaszkadőrösdiért, de szeretik például a szerepjátékokat és a jól megírt poszt-apokaliptikus sztorikat. A Krater minden tekintetben kiszolgálja ezeket az igényeket, hiszen egy felrobbant svéd atomerőmű helyén létrejött minitársadalomról szól. Játékosként összesen három karaktert irányíthatunk, akikkel leereszkedünk majd többek között a robbanás helyszínén létrejött kráterbe is, ahol a boldogulás érdekében szerencsét próbálunk társainkkal. Így tehát kooperatív játékra is lehetőségünk van, ha esetleg barátainkkal együtt kalandoznánk a poszt-apokaliptikus svéd kisvárosban. És miért ne tennénk így, amikor mindehhez csak egy Vista-ra, 2.4 GHz-es processzorra, 2 GB RAM-ra és DirectX 10-es videókártyára, plusz 13 giga szabad helyre van szükségünk? Ez a minimum, tehát XP-n és DirectX 9-es kártyával sajnos nem indul.
"Én nem szeretem sem a motoros játékokat, sem a szerepjátékokat, velem mi lesz?!" - teheti fel magában a kérdést valaki, akinek az a válaszom, hogy "Ne aggódj gamer barátom, van itt valami, ami neked is tetszeni fog!". Ez pedig nem más, mint a Red Faction Armageddon, ami nemcsak az akciójátékok és lövöldék szerelmeseit, hanem a sci-fi kedvelőket is maradéktalanul kiszolgálja, hiszen a Marson játszódik. És ha mindez nem lenne elég, akkor ott van még az a tény is, hogy szinte mindent elpusztíthatunk a környezetünkben a Geo-Mod 2.0 segítségével. A kooperatív Infestation módban pedig három másik társunkkal verhetjük vissza az ellenfelek hordáinak támadását, szóval lesz itt móka dögivel. Az Armageddonnak elég egy Win XP, 2 GHz-es kétmagos proci, 2 GB RAM, GeForce 88xx vagy Radeon HD30xx, és 7,5 GB szabad hely a merevlemezen.
Reméljük mindenki megtalálja a maga számítását ezekben a játékokban, kellemes szórakozást kívánunk hozzájuk! A kódok megszerzése és beváltása úgy zajlik, ahogy az elmúlt két hónapban: a gamestar.hu/gamestarplus oldalon az aktuális lapszám kiválasztása után írjátok be az újságban található egyedi kódotokat, majd kattanjatok a Teljes játék menüpontra. Itt már csak az Aktiválásra kell nyomnotok, és máris tiétek az adott játék Steam kódja. Innen pedig már mindenkinek megy, ugye?