Lejárt a határidő, ameddig a Microsoftnak végig kellett volna vinnie a tavaly január óta húzódó akvizíciót, de sajtóértesülések szerint a redmondiak és az Activision Blizzard a folytatásról tárgyalnak, mivel mindkét fél azt akarja, hogy összejöjjön a 68,7 milliárdos üzlet. Az az üzlet, amit kezdettől fogva hevesen ellenzett a Sony, ám miután az amerikai versenyhivatal (FTC) pert veszített a Microsofttal szemben, és a britek (CMA) álláspontja is puhulni látszik, a PlayStation gyártója aláírta a szerződést, ami még 10 évig garantálja, hogy az új Call of Duty részek is megjelennek a konzoljain.
Úgy tűnik tehát, hogy lassan minden akadály elhárul az akvizíció elől, Phil Spencerék pedig elkezdhetik tervezni, hogy mi legyen a Call of Dutyval (marad-e az évenkénti megjelenési, felszabadítják-e a támogatói szerepbe kényszerített stúdiókat), mely aktív franchise-okat támogassák továbbra is, és melyeket hozzák vissza a régiek közül.
Volt azonban még egy sajtónyilvánosságot kapott per azon kívül, amit az FTC elbukott, nevezetesen a játékosoké, amelyen már márciusban a Microsoftnak kedvező ítélet született. Ugyanez a mindössze tízfős csoport nyújtott be keresetet az Amerikai Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságára (Supreme Court of the United States - SCOTUS), miután a fellebbviteli bíróságon éppúgy nem járt szerencsével a múlt héten, mint az FTC.
Arra kérték az ügyben illetékes Elena Kagan főbírót, hogy lépjen közbe és akadályozza meg az Activision Blizzard felvásárlását, ne engedje, hogy a Call of Duty kiadója beleolvadjon a Microsoftba. Kagan azonban elutasította a keresetet, döntéséhez nem fűzött indoklást, így most már tényleg minden azon múlik, hogy mikor és milyen feltételekkel sikerül a redmondiaknak egyezségre jutniuk a britekkel.