A gyártó "tick-tock" stratégiája alapján a jövő évben ismét egy új architektúra jelenik meg az asztali és a mobil processzorok vonalán. A Sandy Bridge családnév alá tartozó fejlesztések a Westmere központi egységekkel bevezetett 32 nanométeres gyártástechnológián készülnek, és számos újítást tartalmaznak. Az integrált grafikus mag, PCIe- és memória vezérlő valóban a processzoron belül lesz megtalálható, tehát egy adott tokozásra mindössze egy lapka kerül majd. Az új modellek mindegyik támogatni fogja az AVX - Advanced Vector Extension - utasításkészletet, illetve természetesen a Westmere típusokban megjelent, az AES titkosítási eljárást hardveresen gyorsító motor is része lesz a specifikációknak. A Turbo Boost és Hyper-Threading technológiákról ezúttal sem mond le a gyártó, arról viszont nincs információnk, hogy lesznek-e olyan modellek, amelyek csak egyiket vagy másikat támogatják.
A tokozás fajtájáról azonban már most részletes adatok kerültek ki. Sajnos az Intel a Sandy Bridge processzoroknak új foglalatot tervez, a jelenleg is futó LGA1156 helyett LGA1155 lesz az általános az új köponti egységeknél. Ugyan csak egy tüske eltérés van a két kiosztás között, de mégsem lesznek kompatibilisek egymással. Tehát egy most vásárolt Pentium G, Core i3, i5 vagy i7 típust nem lehet majd azokban az alaplapokban működtetni, amelyeken az utóbbi foglalat található. Az inkompatibilitás fordított irányban is igaz.
Aki tehát a középkategóriás Sandy Bridge processzorokra vár, feltétlenül számoljon egy új alaplap vételével is. A család bejelentésével egyidőben debütálnak a 6-os szériájú lapkakészletek is, mégpedig P67, H67, H61 és Q67 típusjelzésekkel. Már most tudni lehet, hogy az USB 3.0 technológia natív támogatásával egyelőre vár az Intel, a harmadik generációs SATA-szabványt azonban ismerni fogják az új PCH lapkák. Ez is a platformváltás mellett szól, ugyanakkor tudjuk, hogy sokaknál ez lesz az utolsó csepp a pohárban.
Vagy talán az utolsó előtti. Ugyanis még egy foglalatváltás lesz 2011-ben, legalábbis a pletykák ezt jósolják. A felső kategóriás LGA1366 is megkapja az utódját, a Patsburg kódnéven futó új platformhoz az LGA2011-et vezeti be az Intel. Azért van szükség az új tokozásra, mert a Sandy Bridge E processzorokban négycsatornás memória- és integrált PCI Express 3.0 vezérlő is helyet kap. Utóbbi ráadásul összesen 32 darab sávot tud biztosítani a különféle bővítőkártyák számára, tehát szükséges volt a tokozás cseréje. Grafikus kártyák esetén 2×16-os vagy 4×8-os kiosztás érhető el.
Ez a fokú integráltság azt is jelenti, hogy az X58 utódja már csak egy lapkából, egy PCH-ból fog állni. Tudása nagyjából megegyezik a P67-tel, egyedül a támogatott SATA eszközök számát tekintve emelkedik felül középkategóriás testvérén. Az X68 PCH - ha egyáltalán így fogják nevezni - két SATA 3.0 és tíz SAS/SATA 6.0 Gbps-os merevlemezt, adattárat tud majd kezelni, kérdés, hogy az asztali vonalra szánt alaplapokon mennyi lesz valójában engedélyezve.
Az LGA2011-es processzorok pontos megjelenése nem ismert, csupán annyit tudni, hogy négy, hat és nyolc magos típusok is készülnek rá.