Rögtön kezdjük azzal a ténnyel, mely egy újabb mérföldkövet jelent az Intel történetében. Az esemény megnyitó beszédében Paul Otellini, az Intel elnök-vezérigazgatója hosszan beszélt arról, hogy milyen jól is haladnak a 32 nanométeres gyártástechnológiával készülő processzorok tömeggyártásával, a remek kihozatalnak köszönhetően tartható a kisebb csíkszélességen gyártott központi egységek 2009. év végi megjelenése. Sőt, 2011-re a 22 nanométer sem lehetetlen, már csak azért sem, mert most is vannak működő tesztpéldányok.
Az asztali processzorok új királyára is fény derült, pontosabban mondva az Intel újra megerősítette, hogy komolyan gondolja a hatmagos, Hyper-Threading technológiával megerősítettt Gulftown piacra dobását. A 32 nanométeren gyártott CPU a jelenleg uralkodó Core i7 975 Extreme processzort váltja, LGA1366 tokozást kap és kompatibilis lesz az összes X58-as lapkakészlettel szerelt alaplappal.
Az Intel Atom-frontján is jelentős változásoknak lehetünk hamarosan szemtanúi, a Pine Trail platform ugyanis egy merőben új felépítést takar. A Nehalem központi egységhez hasonlóan a Pineview kódnéven érkező Atom is beépített memóriavezérlőt kap, sőt, a processzormag mellé egy grafikus lapka is kerül. A pontos specifikációk egyelőre nem ismertek, az viszont biztos, hogy a nagyfokú integráltságnak hála a Pine Trail olcsóbb és energiatakarékosabb lesz elődjénél.
Aki további részletekre kíváncsi az első nappal kapcsolatban, fáradjon a PCWorld beszámolójának oldalára.