A főként snooker és pool játékokról ismert Blade Interactive hatalmas fába vágta fejszéjét. Kifejlesztettek egy grafikus motort (HydroEngine), ami minden korábbi próbálkozásnál élethűbben képes lemodellezni a folyadékok és főként a víz viselkedését. Hogy ez miért fontos? Hamarosan megtudjátok. Még az E3 mérsékelten izgalmasnak mondható forgataga közepette mutatkozott be a Hydrophobia egy rövidke videó formájában, s akkor még úgy nézett ki, hogy karácsonyra sikerül befejezni a játékot. A fejlesztők időközben megmásították korábbi álláspontjukat, s ennek megfelelően 2009. márciusát jelölték meg, mint a megjelenés valószínű idejét.
A Hydrophobia tehát egy akció-kaland, ami a vízre építkezik. Szó szerint. A történetből kiszivárgott morzsákra támaszkodva kiviláglik, hogy a 21. század közepére a Föld felszínének majd' egésze víz alá kerül. A helyszín pedig a megmaradt világ gazdasági, politikai és katonai erejét tömörítő elitnek otthont adó városméretű hajó, a Queen of the World fedélzete. A játék kezdetekor malthusianus (Thomas Malthus közgazdász után szabadon) terroristák csapnak le a gigantikus hajóra. Ezen a ponton kapcsolódik be a játékba Kate Wilson biztonsági tiszt, aki fura módon retteg a víztől. Le kell győznie félelmét, ha el akar bánni a terroristákkal.
A mérsékelten fantáziadús történetnél sokkal jobban hangzik, hogy a víz játékban betöltött szerepe. Ahogy a hajó egyes részei víz alá kerülnek, folyamatosan változik a környezet, s a játékosnak sokszor nagyon rövid idő alatt kell egy-egy szituációhoz alkalmazkodnia. A víz természetesen saját tömeggel és testtel bír, tehát az ablaktáblák, ajtók, zsilipek, válaszfalak nem egyformán tartják vissza az áradatot. Az üvegtáblák nagyon hamar megadják magukat, míg a zsilipek lezárása hosszabb időre nyújt biztonságot. A környezetet proaktív módon manipulálhatjuk is. Be akarsz menni egy vízzel telt szobába? Lődd szét az ablakot, a víz pedig szétoszlik az összefüggő helységekben. Sokszor kényszerülünk arra, hogy egy-egy termet, folyosót, helyiséget elárasszunk, különben nem jutnánk tovább.
Érdekességként megemlítendő még, hogy már tervbe vették a folytatást, ami a víz alá került Boston városát mutatná be.