Március 16-23 között került megrendezésre az IEEE Virtual Reality 2013 konferencia, melyen a fentebbi találmányt is bemutatták.
Ennek lényege, hogy a felhasználó mozgásának követésével és a szobában elfoglalt pozíciója alapján olyan folyosórendszert és szobákat jelenít meg számára a virtuális valóság masina, mely nem lóg ki a tényleges fizikai térből. A tesztalanyok lényegében körbe-körbe mászkálhatnak, miközben számukra ez nem tudatosul.
Hannes Kaufman, a Bécsi Műszaki Egyetem kutatója elárulta, hogy nem csak belső tereket, hanem külső helyszíneket is meg tudnak jeleníteni a technológia segítségével. A rendszer persze még nem 100%-os, egyelőre csak egy fő használhatja, a készítők a későbbiekben bővíteni szeretnék a kapacitását. Az egész koncepció működéséről egy videót is megleshettek a NewScientist oldalán.
Talán többekben is felmerült a kérdés, vajon ennek az egésznek mi lehet a gyakorlati haszna. Ilyen is van: gondoljatok csak bele, milyen lehet otthonról felfedezni egy híres külföldi múzeumot, vagy esetleg a Taj Mahal-t, miközben egyszerre vagyunk ott a helyszínen, de közben mégsem. Nekem nagyon tetszik az ötlet, sőt, már egy Portal jellegű mókát is magam elé vizionáltam, nektek mi a véleményetek?