Ha egyetlen barátod sincs, akivel együtt játszanál, el se olvasd ezt a tesztet! Nem mintha a Hacktaget nem lehetne egyedül játszani, de a játékmenet teljes egészében a kooperációra van kihegyezve, és attól lesz igazán szórakoztató, hogy együtt néztek szembe a kihívásokkal.
Furcsaság, fél egészség
Hogy miért emberszabású macskák, nyulak és őzek bőrébe bújva próbálunk meg beosonni a laboratóriumba, amit öltönyös gorillák és medvék őriznek, arra akkor sem tudnám megmondani a választ, ha pisztolyt tartanának a fejemhez, de kétségtelen, hogy kölcsönöz némi egyediséget a Hacktagnek. Ebben a Mission Impossible-szimulátorban az egyik játékos irányítja a besurranó ügynököt, aki az őröket kicselezve tevékenykedik a helyszínen, a másik pedig a hackert, aki távolról segíti az akciót: kikapcsolja a kamerákat, kinyitja a zárt ajtókat, vagy épp megcsörgeti a telefont, hogy elterelje a szekusok figyelmét. Persze az ügynöknek is viszonoznia kell a kedvességet, hiszen bizonyos tűzfalakon például csak belső segítséggel jut majd át a hacker.
A kódtörés nincs kifejezetten túlbonyolítva: egyedül általában csak egy Konami-kód szerű sorozatot kell beütnünk (fel, fel, le, le, balra, jobbra…), míg a páros feladatoknál meg kell találnunk két halmaz azonos elemeit. Huszonnégy pályán három különböző küldetéstípust kell teljesítenünk, ami három nehézségi szinttel már egész bőséges tartalomnak tűnhet, de a missziók azért nem állítják a feje tetejére a játékmenetet, így is, úgy is végig fogunk trappolni az összes szobán, és meghackeljük az összes számítógépet. A gépeket egyébként mindkét játékos feltörheti, ezek pedig pontot is érnek a játék végi elszámoláskor, amivel egy kompetitív vonalat akartak becsempészni a fejlesztők. Ha azonban nagyon ebbe az irányba visszük el a dolgot, és mondjuk direkt nem engedjük be társunkat a következő szobába, nehogy elhappolja előlünk a pontokat, az nem tesz jót a hangulatnak.
Ahogy haladunk előre a sztoriban, úgy oldhatunk fel különböző képességeket, amelyektől csendesebben lopakodunk, vagy gyorsabban hackelünk, és természetesen kapunk egy valag kozmetikai cuccot is, amivel menőbbé varázsolhatjuk nyúlunkat vagy őzünket. Ezek természetesen lootszéfekben érkeznek, és a cikk megírásának pillanatában még nincs is arra lehetőség, hogy konkrét dolgokat megvásároljunk, de a tervek szerint hamarosan implementálják ezt, természetesen szigorúan in-game valutáért.
Párosan szép az élet
Játszhatunk egyedül, ilyenkor oda-vissza váltogatunk a két karakter között, osztott képernyőn offline, vagy egy random emberrel a neten, illetve egy barátunkkal online. Játékon belül csak előre beállított üzenetekkel kommunikálhatunk, de a hivatalos Discord csatorna elég aktív, úgyhogy ha valaki egyedül adja online játékra a fejét, mindenképp érdemes itt szétnéznie. Ugyanakkor tényleg akkor lesz a legjobb az élmény, ha egy baráttal ültök neki.
Hiába szórakoztam nagyon jól, amit a Hacktag tud, azt a Clandestine egy picit jobban tudta már két éve is. Ott az ügynöknek feltétel nélkül meg kell bíznia a hackerben, és sokkal szorosabb együttműködésre van szükség, valamint a feladatok is változatosabbak. Ettől függetlenül az, aki hangulatos kooperatív játékot keres, ezzel is el fog szórakozni ideig-óráig.