Mindenki ismeri Darth Vader páncélját, a legkeményebb Star Wars-rajongók pedig azt is tudják, hogy nem véletlenül néz ki úgy, ahogy. Nem csak az volt a célja ugyanis, hogy életben tartsa a Mustafaron megcsonkolt és szénné égett Anakint és hogy megijessze viselője ellenfeleit: olyan stílusban készült, mint amilyen páncélokat a nyers erővel harcoló régi sith lovagok hordtak még Darth Bane előtt.
A híres páncélt gondolták tovább most a Darth Vader című képregény alkotói, Kieron Gillen és Salvador Larroca. A huszadik számban elhangzik egy beszélgetés az Uralkodó és Vader között; előbbi elmeséli neki, hogy a ruhán és a kibernetikus felszerelésen dolgozó orvos, Cylo az életmentő beavatkozáson kívül is foglalkozott a projekttel.
Az Uralkodó megbízására ugyanis továbbfejlesztette a páncélban található gépeket, ezzel pedig nem Erő-érzékeny kísérleti alanyokat is megállíthatatlan gyilkológépekké műtött, akik mind megkaptán Vader páncélját, vagyis ahhoz hasonlító védőöltözeteket.
Azért volt erre szükség, mert a Palpatine nem volt biztos benne, hogy Vader életben marad és ereje teljében lesz-e a műtét után, neki pedig szüksége volt egy végrehajtóra. Vader végül nem csak túlélte a beavatkozást: ő lett az univerzum egyik legerősebb sith nagyura. Miután tudomást szerzett a kísérletekről, le is számolt az időközben megőrült Cylóval és torz teremtményeivel, akik fejlettebb kibernetikával rendelkeztek ugyan, az Erőhöz - pláne a sötét oldalához - nem volt közük.
Semmi spam, csak napi 2-3 értesítés Viberen, hogy képben maradj a játék- és filmvilág, a geek kultúra legérdekesebb híreivel.
A képregény erről szóló oldalait itt és itt nézhetitek meg; már csak azért is érdekesek, mert Vader itt nyíltan ellentmond a feljebbvalójának, és a fejéhez vágja, hogy hibát követett el.