Hirdetés

Chicken Police: Into the Hive! teszt - Csirkekopók mindhalálig

|

A magyar The Wild Gentlemen megcsinálta: összehozott egy olyan folytatást, ami nemcsak az ígéretek szerint lett jobb az elődjénél, hanem a gyakorlatban is.

Hirdetés

A budapesti székhelyű The Wild Gentlemen valami olyasmit alkotott meg a World of Wilderness univerzum képében, amely egyedülálló a magyar játékfejlesztésben. Készültek már folytatások és mellékszálak, persze, de egy ilyen egyedi és kidolgozott, különböző projektekkel bővített világ a párját ritkítja hazai viszonylatban. Ha esetleg valaki lemaradt a 2020-as sikerjátékuknál, a díjnyertes Chicken Police-nál, és nem érti, hogy miről beszélünk, érdemes megemlíteni, hogy azóta érkezett egy kávézómenedzselős spin-off a Zipp's Café képében, valamint készül egy a Gyilkosság az Orient expresszen koncepciójára hajazó, időkorlátos nyomozós játék is, a Moses & Plato - The Last Train to Clawville, amelyben a csirkekopók legnagyobb riválisai kapták a főszerepet.

Ez utóbbi megjelenését azonban megelőzte a Chicken Police 2, amely a folytatásokhoz hűen emelt a téteken, miközben az előző részből szerzett tapasztalatok alapján igyekeztek csiszolni is a formulán. A végeredményre méltán lehetünk büszkék, és megállja a helyét a nemzetközi porondon is.  

Hirdetés

Öreg vagyok én már ehhez

Talán egyesek szerint már leáldozóban van a Csirkekopók nimbusza, talán ők maguk is erre az álláspontra jutottak a bűn végeláthatatlan üldözése közben, azonban Clawville momentán hiányt szenved a rend őrzőiből, így a városnak válogatni, hőseinknek pedig félreállni nincs lehetősége. Santino "Sonny" Featherlandnek és Marty McChickennek csőrüket összeszorítva kell tenniük a dolgukat, ugyanis hatalmas láncreakciót indítottak el azokkal az eseményekkel, amiket az első játékban élhettünk át őket irányítva. Mostanra a Kaptárban elérte a feszültség a maximumát, és egyetlen gyufa kell ahhoz, hogy a lőporos hordó, amin az egész város csücsül, felrobbanjon, így főhőseinknek szokatlan szövetségesek és régi barátok segítségével bele kell vetniük magukat egy olyan ügybe, ami a legmagasabb szintekig ér el és a Vadvidék más lakóinak sorsára is hatással lehet.

Már a Chicken Police is remekelt abban, hogy jól egyensúlyozott a komoly témák és a - helyenként fekete - humor között, az Into the Hive! pedig változatlanul folytatja ezt: még mindig kifejezetten mókás, még ha néha fárasztó is kicsit Sonny és Marty párosa, és nagyon jót tett az összképnek, hogy egyes mellékkarakterek is nagyobb szerepet kaptak, ugyanakkor a poénkodás közepette nem sikkadnak el a magvas gondolatok, elméláztató pillanatok sem. Mindkettő esetében első osztályú munkát végeztek a szinkronszínészek, akik parádésan töltik meg élettel a szereplőiket, meg is emeljük a kalapunkat azelőtt, aki a castingot intézte. Kerry Shale (Sonny), Shai Matheson (Marty), a Baldur's Gate 3-ból is ismert Devora Wilde (Monica) vagy éppen mindenki kedvenc Geraltjának orgánuma, Doug Cockle (Mócsing Mick) - hogy csak néhány nevet említsünk, de az egész szereplőgárdának jár a dicséret. Nekik és az íróknak köszönhetően változatos karakterek születtek, de ezek a figurák nem működhetnének ilyen jól, ha nem lenne ilyen erős az atmoszféra és különleges a körítés.

Olvasd telefonon csak a legfontosabb híreket!

Semmi spam, csak napi 2-3 értesítés Viberen, hogy képben maradj a játék- és filmvilág, a geek kultúra legérdekesebb híreivel.

Mostan színes tintákról álmodom

A Clawville-be még mindig ugyanúgy bele lehet szerelmesedni, és mohón felfedezni minden új szegletét, hogy még több információt kapjunk arról, hogyan élik mindennapjaikat az antropomorf állatok, illetve mi zajlik a határokon túl más tájakon. A noir műfaj szerelmesei továbbra is remegő térdekkel kattintgathatnak, ugyanakkor a fejlesztők gondoltak azokra is, akik a Csirkekopók visszatérését modern köntösben szeretnék átélni, ezért készítettek egy színes módot, amivel színgazdaggá válik a játékmenet: a fekete-fehér detektívfilmek hangulata ekkor sem vész el, csupán átalakul, mintha csak a '70-es évek kultikus sorozatai, mint a Kojak, a San Francisco utcáin vagy a Minden lében két kanál elevenednének meg. A James Bond filmeket idéző, stílusos átvezetők pedig csak rátesznek minderre egy lapáttal. Annyira más ízt kölcsönöznek a különböző dizájnmódok a látottaknak, hogy kétszer is érdemes lehet végigjátszani a folytatást, amit a hangulatot felerősítő dallamok újrahallgatása mellett az is aláhúz, hogy elsőre nem lehet megtalálni minden rejtett titkot, illetve egyes problémákat különböző módokon is meg lehet oldani.

Arról nem is beszélve, hogy a kihallgatásoknak - amik szerves részét képezik a nyomozásnak - is többféle kimenetele lehet, és bár lehet azonnal újrapróbálkozni, nem balga gondolat inkább egy újabb végigjátszásnál kipróbálni azokat a dialógusopciókat, amik addig kimaradtak. Bár így is korrekt lehetőségeink vannak detektívként, kifejezetten tetszik az a vonal, amit a Moses & Plato esetében behoznak (a már elérhető demó alapján legalábbis), abban ugyanis a róka nyomozó a kifinomult érzékszerveit használja a vizsgálódásra (a látását, hallását, szaglását) - persze ez kivitelezhetetlen lett volna csirkékkel, ha csak nem az elásott bizonyítékok kikapirgálása lett volna a szuperképesség.  Sonnyval így is sok mindent megvizsgálhatunk, elmélkedhetünk, illetve kérdezősködhetünk, illetve tárgyakat kombinálhatunk és tolhatunk az NPC-k orra alá, ugyanakkor - az előbbi példa alapján - még ennél is több interaktivitást elbírt volna a koncepció. Például ha lett volna lehetőség hibázni és nem fogta volna ennyire a kezünket a játék, vagy akár csak a jelenleginél több kihallgatást vezethettünk volna. És ha már a játék kevés negatívumánál tartunk, az automatikus mentés nem mindig szerencsés működését és a magyar szövegben való elírásokat szintén említhetjük a negatívumok között.

Clawville visszavár

Szerencsére a Chicken Police: Into the Hive! nem esett bele abba a hibába, amibe számos folytatás, és okozott csalódást az első rész által táplált nagyobb elvárások után. A fejlesztők nem vállaltak többet, mint amit elbírtak, a jól belőtt terjedelemnek köszönhetően nagyjából egy büfélátogatás nélküli családi mozizás áráért kaphatunk 7-10 órányi hol önfeledt, hol elgondolkodtató szórakozást egy izgalmas világban, szerethető karakterek oldalán kalandozva. Amelyet megduplázhatunk, ha a noir mód mellett adunk egy esélyt a Technicolournak is. Szépen építkezik a csapat, és remélhetőleg a Moses & Plato után is visszatérünk még a Vadvilágba. Hogy az a Chicken Police 3-mal fog megtörténni vagy egy másik mellékszállal? Az mindegy is, csak érkezzen. 

Chicken Police: Into the HIVE!
A tollas egekre, ezt nem hagyhatjátok ki!
Ami tetszett
  • Remek szinkron
  • Kiváló hangulat
  • Változatos karakterek
  • Erős atmoszféra
  • Csodásan fest noirban és színesben is
Ami nem tetszett
  • Még több interaktivitást elbírt volna a nyomozás
  • Az automatikus mentés nem mindig sül el jól
  • Elírások a magyar szövegben
Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)