A Call of Duty napjaink egyik legnépszerűbb játéksorozata, és hiába van az egyes részeknek évről évre egyre gyengébb sztorija, még így is milliókat sikerül eladni belőle.
Ez azzal jár, hogy olyanok figyelmét is felkelti, akik egyébként nem érdeklődnek a videojátékok iránt. Korábban Manuel Noriega, volt panamai diktátor háborodott fel azon, ahogy a játékban őt megjelenítették (illetve eleve hogy megjelenítették), most pedig az angolai politikai és katonai vezető, a UNITA alapítója, a 2000-es évek elején polgárháborúban harcoló, 2002-ben elhunyt Jonas Savimbi családja követel egymillió eurót. Gyermekei azzal vádolják az Activisiont, hogy apjukat a Call of Duty: Black Ops 2-ben barbárnak, idiótának ábrázolták, aki mindenkit ki akart nyírni, holott egyébként kiváló stratéga és vezér volt. A kiadó azzal védekezik, hogy a vádak alaptalanok, hiszen a játékban pozitív figuraként jelenik meg, pont olyan, amilyen valójában volt.
A Noriega-ügyet az Activision megnyerte, mert a diktátor ábrázolása belefért a szólásszabadságba. Ezt anno nagy győzelemnek könyvelték el, lehet, hogy ez az ügy is hamar lezárul.