Mark E. Kern neve ismerősen csenghet azok körében, akik régóta követik a Blizzard munkásságát, ugyanis a karrierjét a Naughty Dognál kezdő, majd az Interplaynél folytató fejlesztő olyan klasszikusok munkálataiból vette ki a részét producerként, mint a StarCraft, a StarCraft: Brood War, a Diablo II, a producerként segítette a Warcraft III: The Frozen Throne, valamint a World of Warcraft, melynek útját team leadként egyengette 2006-ban bekövetkezett távozásáig. Kern utána saját stúdiót alapított MMO fejlesztésébe vágott ám mielőtt megjelenhetett volna 2014-ben elrajtolt, ám 3 évvel később már le is állított Firefall, az igazgatótanács távozásra kényszerítette.
Azóta főként aktivistaként, alkalmi fejlesztőként és twitteres/X-es megmondóemberként tevékeny, de például fontos szerepet játszott abban is, hogy cél érje a rajongók petíciója, és a Blizzard elindítsa a World of Warcraft Classicot.
Szóval Mark Kern álla finoman szólva sem koppant a padlón, amikor meglátta a Starfield kezdőképernyőjét, amely nagyjából ugyanazt a minimalista irányvonalat követi, mint a Bethesda legtöbb játékáé, ezért meg is osztotta a véleményét a követőivel. Ami nem merült ki annyiban, hogy nem tetszik, hanem találgatásokba bocsátkozott a játék állapotát és a fejlesztők hozzáállását illetően. Eszmefuttatása szerint a kezdőképernyő nagyon sokat elárulhat arról, hogy mennyire siettetnek egy fejlesztőcsapatot, vagy az mennyire büszke a munkájára, és ez alapján a Starfield csapata vagy nagyon lelkes, ám túlhajszolt, vagy egyszerűen tojik a játékra. Később még hozzátette, hogy a kezdőképernyőket rendszerint a fejlesztés végén szokták megcsinálni, ezért megesik, hogy azok a csapatok, amelyek jó benyomást akarnak kelteni, a rajt előtt teljesen átdolgozzák.
The physiognomy of start screens.
— Grummz (@Grummz) August 19, 2023
The start screen of a game can reveal a lot about how rushed the team was and how much pride they took in their work.
Starfield's start screen either shows hasty shipping deadlines by a passionate team overworked, or a team that didn't care. pic.twitter.com/Ok4gzQ3DVo
Nagy port kavaró tweetjeivel azonban nemcsak újabb muníciót szolgáltatott a céltalan konzolháború lövészárkaiban meghúzódó és egymásra kígyót-békát kiabáló fanboyoknak, hanem azt is elérte, hogy a Bethesda kiadói szárnyának feje reagáljon az elmondottakra. Pete Hines bedobott egy harmadik forgatókönyvet is a Kern által felvázoltak mellé, miszerint akár az is elképzelhető, hogy olyan kezdőképernyőt terveztek, amilyet akartak, mi több, a menü talán már évek óta elkészült, mint egyike a legelső dolgoknak, amikben végleges döntést hoztak.
Or they designed what they wanted and that’s been our menu for years and was one of the first things we settled on.
— Pete Hines (@DCDeacon) August 20, 2023
Having an opinion is one thing. Questioning out a developer’s “care” because you would have done it different is highly unprofessional coming from another “dev”
Hines egyúttal vissza is szúrt egykori pályatársának megjegyezve, hogy neki is joga van a véleményéhez, de egy fejlesztő részéről kétségbe vonni egy másik fejlesztő elkötelezettségét, csak azért, mert ő valamit másként csinált volna, amatőr dolog.
Nekünk nem tisztünk állást foglalni ebben a vitában, de ti nyugodtan megtehetitek lent a kommentek között. Mit gondoltok, kinek van igaza?
Semmi spam, csak napi 2-3 értesítés Viberen, hogy képben maradj a játék- és filmvilág, a geek kultúra legérdekesebb híreivel.