Az Activision Blizzard körül még tavaly nyáron robbant ki egy hatalmas botrány, miután az illetékes kaliforniai hatóság, a DFEH (Department of Fair Employment and Housing) beperelte a vállalatot, egyebek mellett a női dolgozókat érő hátrányos megkülönböztetés, zaklatások és úgy általában a mérgezőnek talált munkahelyi légkör miatt.
A több párhuzamos perhez is vezető ügy ősszel aztán új lendületet kapott, miután a The Wall Street Journal cikksorozata feltárta, hogy a vezérigazgató Bobby Kotick aktívan szerepet vállalhatott a kínos esetek eltussolásában. Ez pedig már az Activision partnereinek is sok volt, így a PlayStation, a Nintendo és az Xbox vezetői is kifejezték az aggodalmukat.
Az utóbbi élén álló Phil Spencer novemberben úgy nyilatkozott, hogy kiértékelik az Activision Blizarddal való kapcsolatuk minden aspektusát, és proaktívan fogják kiigazítani azt. Hogy ez mit takar, arról azóta sem érkezett hír, Spencer viszont nemrég a The New York Times podcastjében, a Swayben vendégeskedett, ahol a műsorvezető Kara Swisher arra is rákérdezett, hogy a botrány pontosan miben hozott változást a Microsoft és az Activision kapcsolatában.
Az Xbox vezetője erre elmondta, hogy "elszomorítják és felkavarják" a történtek, a partnerség működésének részleteibe viszont nem volt hajlandó beavatni a nyilvánosságot:
"Bizonyos dolgokat máshogy intézünk velük, és ők tudatában is vannak ennek. De ez nekünk az Xboxnál nem más cégek megszégyenítéséről szól. Az Xbox története sem makulátlan."
A terhes múlt példájaként a 2016-os Game Developers Conference botrányos buliját hozta fel, ahol a Microsoft iskolásnak öltöztetett táncoslányokkal igyekezett fokozni a hangulatot, amiért utólag az Xbox marketingjét vezető Aaron Greenberg és maga Phil Spencer is bocsánatot kért.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.
Swisher azonban nem hagyta ennyiben a dolgot, és rákérdezett, hogy miért lenne bajos büntetni az Activisiont, amely szerinte nagyon is megérdemli a szigorú elbánást, mivel már évekkel ezelőtt is felvetődtek ezek a problémák, méghozzá ugyanúgy Kotick vezetése alatt. Spencer erre lényegében azzal reagált, hogy az Xboxnál a saját fejlődésükért felelnek, de készek megosztani a tapasztalataikat, ha így segítenek más csapatokon.
Te egyetértesz Spencerrel, vagy szerinted szükség lenne egy markánsabb állásfoglalásra?