Hirdetés

Asus G70S - Hordozható erőmű

|

Méregdrága, cserébe viszont az egyik legerősebb a hazai piacon az Asus legújabb gamer notesze. Muszáj volt kipróbálnunk!

Hirdetés

Az Asus nemrég engedte szabadjára legújabb gamer noteszgépeit, melyek közül az egyiket alkalmunk nyílt közelebbről is megvizsgálni. Nem másról, mint a G70S modellről van szó, mely nevéből már sejthető, hogy egy 17 hüvelykes kijelzővel felszerelt hordozható erőműről van szó. Ez a tulajdonság mondjuk nem újdonság a gyártó R.O.G. szériás noteszgépei körében, korábban a G2S típus is hasonló méretű és felbontású panelt kapott. Még mielőtt azonban komolyabban is belemerülnénk a technikai részletekbe, nézzük meg kívülről a gépezetet.

g70_open_k.jpg

Egy szóval kifejezve: brutális!!! Műanyag és fém váltja egymást a notesz minden egyes oldalán, mintha azt akarná sugallni a gyártó, hogy a megszokott notebook külsőből épp most alakul át fenevaddá a G70S. Néhány ív és vonal kissé Transformerses is, ám ez nem baj, a pénzes gamerek tuti imádni fogják. De nem csak ezt, hanem világító LED-ek sorozatát is, melyek jóvoltából szinte nincs olyan része a gépnek, ahol nem villogna, pulzálna valami. A teljesen felkapcsolt világítással tuti sikerünk lesz a LAN-partikon, főleg, ha bekapcsoljuk a processzorterhelésre változó fényerősséget. A kék lámpák a dominánsak, elöl és hátul viszont lilás fények árasztanak némi melegséget. Talán a gyártó egy picit túlzásba is esett, a szerkesztőségi társak szerint egy-két LED kihagyása csak a notesz javára vált volna. Jó hír viszont, hogy a kizárólag díszítő funkciót ellátó fények teljesen kikapcsolhatók.

g70_front_k.jpg

Érdemes körülnézni a billentyűzet környékén is. Az angol nyelvű, teljes értékű klaviatúra felett egy másodlagos kijelző és egy sor vezérlőgomb található. A kis képernyő OLED technológia révén jelenít meg olyan hasznos infókat, mint pl. processzorterhelés, a használt memória mennyisége, telep töltöttség, egy tetszőleges szöveges adat, valamint Messenger- és E-mail-értesítések. Testre szabása egy gyári szoftver segítségével történhet. Rögtön mellette összesen 6 gomb sorakozik, melyek közül 5 érintés érzékeny. Nézzük sorban: tetszőleges program gyorsindító gomb, különféle energia-beállítási sémák gyorsgombja, touchpad letiltása és a Splendid technológia alá tartozó képernyőprofilok állítása. A hatodik nem más, mint a bekapcsoló gomb, mely - ahogy annak lennie kell - rendes, benyomható gombocska.

g70_oled_k.jpg

A touchpad két üzemmódban használható. Egyrészt megvan a rendes funkciója, azaz csiszatolhatunk és klikkelgethetünk naphosszat. Másrészt viszont komplett multimédiás vezérlőpanelként is képes funkcionálni. Ekkor lényegében az összes olyan alapműveletet elérhetjük, melyek zenehallgatás vagy filmnézés esetén feltétlenül szükségesek.

 

g70_closeshot_k.jpg
 

Egy ekkora géptestre elvárható, hogy sok kivezetést, csatlakozót helyez a gyártó. Az Asus így is tett, bár elsőre picit keresni kell a portokat. Hátul a tápcsatlakozás mellett mindössze az analóg monitorkimenet látni, melyet az óriási szellőzőrostély követ. Kell is a nagy rés, hiszen csúcshardverek lakoznak a borítás alatt. Jobbra tovább haladva két USB, egy eSATA és egy HDMI kaput látni. Ez a csapat a masina felső sarkának lenyitásával bővül, méghozzá további két USB porttal, a LAN és modem aljzatával, illetve egy aprócska FireWire kivezetéssel.

g70_closeshot_14_k.jpg

A történet azonban még nem ért véget, hiszen pár centivel arrébb található a kártyaolvasó rése és a fejhallgató, mikrofon lyukak, melyek alatt a beépített tv-kártya antennacsatlakozója csillog. A G70 ellentétes oldala már közel sem ennyire izgalmas, hiszen ide helyezték az optikai meghajtót, mely mellé csak egy ExpressCard foglalatnyi hely fért. A front részre csak visszajelző LED-ek kerültek.

g70_closeshot_logo_k.jpg
 

Lehetne még írni a G70SG külsejéről, de szerintem jobb, ha áttérünk a belső értékekre. Kapásból itt van nekünk egy olyan processzor, mely az Intel egyik legújabb mobilos fejlesztése. A Core 2 Duo T9500 egy 45 nanométeres gyártástechnológiával készült egyed, 2,6 GHz-es üzemfrekvenciája és 800 MHz-es rendszerbusza mellé 6 megabájtnyi másodlagos gyorsítótár tartozik. Erős CPU-nk tehát már van. Ami a lapkakészletet illeti, ezen a téren még egy kis lemaradásban van az Asus. A modern proci mellé egy Santa Rosa platformba illő 965PM mobil lapkakészlet került, mely ugyan nem a legújabb Centrino fejlesztése, mégsem kell szégyenkeznie a teljesítményt illetően.

g70_cpuid_k.png
 

Igazán csalódottak lettünk volna, ha nem 4 gigabájtnyi memóriát pakolnak ebbe a monstrumba. Szerencsére nem így történt, és két 2 GB-os modul került a G70-be, az órajelük viszont csak 667 MHz a lapkakészlet miatt.

A grafikus vezérlőnél kisebb meglepetés ért minket. Mind az Asus weboldalán, mind pedig a notin lévő matrica SLI-s rendszert jelzett. Nem kicsit voltunk tehát izgatottak, hogy vajon miként teljesíthet két 9700M GT grafikus vezérlő. Ám hamar csalódnunk kellett, mivel a rendszerinformációs programjaink szerint „csupán" egy GeForce 9800M GTS került beszerelésre. No persze sokan szívesen csalódnának ekkorát, aztán valahogy csak kibírnák ezt a hatalmas érvágást. Tehát SLI helyett van egy 64 darab stream processzorral felvértezett lapkánk, melyhez 1024 MB dedikált videomemória tartozik. A mag 600, az SP-k 1500 MHz-en járnak, míg a memóriák üzemfrekvenciája 800 MHz. Nem rossz, meglátjuk mire lesz elég egy FullHD-s kijelző mellett.

gf_9800m_gts_product_shot1.jpg
 

A G70 váza akkora, hogy rögtön két merevlemeznek is van benne hely. Tesztpéldányunkban két darab 300 gigás Western Digital egység üzemelt, opcionálisan a RAID-kezelés is elérhető. Az optikai meghajtó amellett, hogy írja és olvassa az összes CD és DVD formátumot, a Blu-ray lemezek olvasására is képes. Ez a tudás és a FullHD-s kijelző - na meg a Purevideo HD - erős multimédiás géppé is teszi az amúgy játékos noteszt. A vezetékes hálózati vezérlő gigabites, a Wi-Fi lapka pedig megfelel az N-szabványban rögzített feltételeknek. Az Altec Lansing által kreált négy hangszórós rendszert a Realtek ALC888-as hangkodekje hajtja meg. Végül érdemes megemlíteni a BlueTooth támogatást, a 2 megapixeles webkamerát és a Ricoh „ki tudja hány" az egyben kártyaolvasóját.

Nem maradt más hátra, mint pár mérés leközlése, melyek remélhetőleg mindenki számára tiszta képet adnak arról, mire is képes az Asus G70SG. Minden egyes tesztprogramot tápról futtatunk, a teljesítmény beállítás pedig plusz 5 %-on állt. Hoppá! Erről még nem esett szó. Szóval, egy segédprogram révén egy kattintással megemelhetjük a processzor órajelét. A három profil közül a Normal a legfinomabb, ekkor csak 5 % lesz a plusz. A Turbo beállítással újabb 5 %-kal jutunk feljebb az órajelben, míg a Turbo Extreme az alapállapothoz képest 15 %-nyi többletet nyújt. Jelen konfiguráció mellett ez utóbbi kb. 3 GHz-es órajelet jelent. Gyors matek, és kijön a 400 MHz-nyi plusz. Mindez ingyen és bérmentve.

g70_everest_mem_k.png
g70_3dmark_k.png
g70_crysis_k_1.png
g70_dmc4_k_1.png

 

A rövidke tesztidőszak alatt csupán ennyi mérésre futotta. A Crysis mint minden mást, ezt a gépet is kifekteti. Közepes minőségen viszont elég szépen futott a játék, ahhoz képest, hogy az 1920×1080-as felbontást választottuk. A Devil May Cry 4 esetében az élsimítás használata rontotta le leginkább az eredményeket, anélkül a legmagasabb minőségen is folyamatos játékélményt kapunk. E két játékból arra következtetünk, hogy az Unreal Tournament 3 és Call of Duty 4 esetében is bátran beállíthatjuk a képernyő natív felbontását, sőt akár még apróbb élsimítást is eszközölhetünk.

Most tehát még elegendő a G70 ereje, később pedig meglátjuk, mi lesz. A 9800M GTS remélhetőleg nem fogja hamar bedobni a törölközöt az év végén megjelenő játékoknál,bár a 64 stream processzor nem sok jót ígér. A processzor ereje és a memória mennyisége még sokáig elég lesz, nem beszélve a tárhelyről, mely méret sok asztali gépben luxusnak számít. A kijelző csodálatos, a Blu-ray meghajtó pedig kiéhezve várja a kéklézeres lemezeket.

g70_package_k.jpg

Mindez körülbelül 650000 Ft-ba fog kerülni.Nem vitás, ez rettentő sok. Viszont ezért az árért cserébe fullos felszereltségű gépet kapunk. Csak ne akarjuk hurcolászni, nem arra találták ki.

 

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)