Serge Hascoët a jelenleg zajló Ubisoft-botrányok egyik központi figurája, ugyanis hosszú éveken keresztül ő volt a cég kreatív-atyaúristene, aki teljes projekteket kaszált el, ha azok nem feleltek meg az ő ízlésének. Ennek esett áldozatául a 2018-ban a Ubisofthoz igazoló Mike Laidlaw Artúr király mondakörben játszódó projektje is.
Mielőtt a francia cég kötelékeiben találta magát ki, Laidlaw olyan aprócska címeken dolgozott kreatív vezetőként, mint a Dragon Age játékok, de besegített a Jade Empire-nél és a Mass Effect szériánál is. Miután leigazolt a Ubisofthoz, egy Avalon című, Artúr-mondavilágban játszódó szerepjátékot álmodott meg. A projekten dolgozók a Monster Hunter: Worldhöz hasonlították a kalandot, mivel egy nyílt világban kalandozhattunk volna többedmagunkkal.
A projekt egészen jól haladt, amíg Serge Hascoët asztalára nem került. Jason Schreier beszélt több belsős informátorral, akik egybehangzóan állították, hogy a kreatív fejes nem rajongott a fantasy műfajért, így Laidlaw játékának igazából esélye sem volt. Schreier így számol be a történtekről:
"Hascoët nem volt oda a fantasy műfajért és egy nagyon magas lécet állított fel a kanadai Québecben dolgozó Avalon-csapatnak. Azt mondta nekik, ha fantasy játékot akarnak csinálni, annak »jobbnak kell lennie Tolkiennél« - számolt be róla több ember is, akik ismerték a projektet."
Az ő standardjai szerint Laidlaw csapatának nem sikerült megugrani a fantasy atyjának szintjét, így az Avalon kaszát kapott. A csapat próbálta menteni a menthetőt, és előálltak egy sci-fi és egy görög mitológiára építő projekttel is, de ez sem ment át Serge Hascoëten. Ezt követően Mike Laidlaw felmondott a Ubisoftnál.
Serge Hascoët végül pár hete kényszerült távozásra, amikor a zaklatási botrányokkal is kapcsolatba hozták és a cégen belüli toxikus légkör megteremtőjeként is őt nevezték meg a Ubisoft egykori alkalmazottai. Nem tudni, hogy a beígért átalakítások után, a cég új kreatívjai hajlandóak lesznek-e feléleszteni néhányat a lelőtt projektek közül. Ha igen, akkor az Avalone mindenképp ígéretesnek tűnik ehhez.