Hallottátok az elmúlt hét folyamán, hogy sikeresen megtalálták a Daredevil sorozat főszereplőjét? Láttátok a Sin City: Ölni tudnál érte betiltott poszterét? Olvastátok a Cliffhanger remake hírét? És a Terminator: Genesis legelső forgatási képeit?
Biztosan nem volt egyik sem annyira meglepő, mint az A Walk Among the Tombstones című film trailere, amelyben a már sokszor bizonyított Liam Neeson játszik, és teszi mindezt olyan vehemenciával, hogy fiatalabb társai elbújhatnak mellette.
Persze nem kell sokat keresgélnünk, ha karakteres színészekre vágyunk, hiszen Angelina Jolie már csak a kinézetével is felhívja magára a figyelmet, de a heti többi filmről sem szabad megfeledkezni:
Demóna (Maleficent):
A Grimm testvérek eredetileg sötét tündérmesének képzelték el Csipkerózsika történetét, majd Walt Disney sokkal varázslatosabb, kislányokkal is kompatibilis változatot rittyentett belőle. A mű legújabb feldolgozása inkább a Grimm-változathoz nyúlik vissza és élőszereplős fantasyként nem Csipkerózsikára, hanem Demónára (Angelina Jolie), a kőszívűvé vált tizenharmadik tündérre fókuszál. A rendezőként debütáló, korábban számos film látványtervezőjeként bizonyított Robert Stromberg elsősorban az idősebb korosztályt célozta meg, és a megnyerésük érdekében nem pusztán leporolta, de újra is értelmezte a klasszikust látványos jelenetekkel és Jolie jutalomjátékával, ez pedig már önmagában elég arra, hogy beüljünk rá.
(Érdekesség: Jolie azt nyilatkozta a BBC Radio adásában, hogy még egy utolsó nagy szerepet elvállal, majd végleg felhagy a színészkedéssel és rendezőként dolgozik tovább.)
Csillagainkban a hiba (The Fault in Our Stars):
Bármily meglepő, a romantikus filmeknek is vannak típusai. Van olyan, amely megnevettet, akad, mely lángot gyújt benned, és az a fajta sem ritka, amelyik megríkat. Utóbbi esetben nagyon nehéz kivitelezni, hogy a koncepció ne csapjon át érzelmi giccsbe, de a Csillagainkban a hiba című romantikus drámának szerencsére sikerült. Josh Boone (Bízz a szerelemben!) filmjében hősünk (Shailene Woodley) egy végső stádiumban lévő rákos tinédzser lány, aki az egyik csoportfoglalkozáson megismer egy jóképű srácot (Ansel Elgort), és egymásra találnak. Vajon érdemes szerelembe esni és kapcsolatot kezdeni, ha már a halál kapujában toporgunk? Az ehhez hasonló kérdésekre keresi a választ a sírva vigadós Csillagainkban a hiba, remek színészek (a főszereplőkön kívül még Willem Dafoe, Laura Dern és Sam Trammell is feltűnik) játékát felvonultatva. Elsősorban pároknak és hölgyeknek ajánlott.
(Érdekesség: Woodley elárulta, hogy olyannyira nincs semmire ideje a forgatások és bemutatók mellett, hogy mindössze egy bőröndnyi holmija van.)
Fekete leves (Black Soup):
A felhozatalban található egy magyar próbálkozás is, amelyről már biztosan ti is hallottatok, hiszen az utóbbi időben előszeretettel reklámozták a TV-csatornák: ez Novák Erik (a Zuhanórepülés rendezője és a Nyócker! írója) akcióvígjátéka, a Fekete leves. Bár a történetet nem egyszer láttuk már (pénzgonddal küszködő egyén – itt éppen DJ – rablásra készül, és ehhez segítenek neki a dilis barátai, ám olyasvalakit loptak meg, akivel nem jó ujjat húzni), a poénok, a váltakozó stílusú jelenetek és a láthatóan összeszokott csapat elviszi a hátán a koncepciót. Hogy ez kinek mennyire fekszik, az könnyen eldönthető az alábbi trailer megtekintése után. A mi részünkről megvárjuk a lemezes változatot.
(Érdekesség: A film a Titanic fesztiválon debütált, ahol az illetékesek kérdőíveket osztottak ki a nézőknek és a kritikusoknak, hogy véleményezzék a látottakat. A visszajelzéseket figyelembe véve vágták meg az alkotást, 20 perccel lett rövidebb.)
A Szépség és a Szörnyeteg (Beauty and the Beast):
A héten egy másik Disney-klasszikus is megkapja a maga CGI effektekkel súlyosbított, élőszereplős feldolgozását, a kiszemelt ezúttal A Szépség és a Szörnyeteg. Christope Gans, a rendező neve a Silent Hill filmadaptáció és a Farkasok szövetsége miatt lehet ismerős, és a Demónához hasonlóan ő sem ártatlan gyermekmeseként gondolta újra a közismert alapművet, a sötét tónusok itt is túlnyomó többségben vannak. A kosztümök és a látvány pazarul festenek, a főszereplő páros (Vincent Cassel és Léa Seydoux) meggyőzően teszi a dolgát, tehát nincs más hátra, mint megtekinteni az alábbi videót, hogy meghozza a kedvet a mozijegyhez – viszont gyermekeknek nem ajánlott.
(Érdekesség: A francia-német koprodukcióban készült film büdzséje 35 millió euró, vagyis közel 11 milliárd forint volt.)
A száz éves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt (The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window):
Allan Karlsson (Robert Gustafsson) éppen a századik életévét tölti be, amikor elhatározza, hogy elege van az idősek otthonából és elszökik, hogy világgá menjen. Kalandjai során folyamatosan meséli fordulatos és eseménydús életét, amely egy drámában talán unott lenne, de a Jonas Jonasson sikerkönyve alapján készült vígjátékban inkább stílusos és humoros. Hiába ismerjük már a sztorik egyes részeit – például a világháborúk tényeit -, újbóli meghallgatásuk egészen másképp hat és azon kapjuk magunkat, hogy jól szórakozunk. A száz éves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt bármikor kellemes szórakozást nyújthat és szerencsére mivel a szerző, valamint a rendező is európai, a hollywoodi filmek kliséi ebben nem jellennek meg.
(Érdekesség: Több könyvesbolt is úgy jellemzi a film alapjául szolgáló könyv szerzőjét, mint Rejtő Jenő svéd reinkarnációját.)
A heti DVD és Blu-ray megjelenések:
- Robotzsaru (DVD, Blu-ray)
- Banks úr megmentése (DVD)
- Herkules legendája (DVD)
- Én, Frankenstein (DVD)
- Szerelmem, New York (DVD)
- A Föld után: Apokalipszis (DVD)
- Buli holtunkinglan (DVD)
- A könyvtolvaj (DVD, Blu-ray)
- A másik csaj (DVD)
- Az Igazság Ligája: Időcsapda (DVD)
- Nagy Sándor, a hódító (Blu-ray)