Javában zajlik a 2013-as gamescom, amelynek filmes vonatkozásai is voltak, hiszen a Ubisoft bejelentette például, hogy valóban készül a Watch Dogs mozi, illetve azt is megtudhattuk, hogy az Assassin’s Creed forgatókönyvét újra kell írni, köszönhetően annak, hogy a Ubisoft aktívan beleszól a munkálatokba és ami nem tetszik neki, azon bizony változtat. Így került a képbe a Farkas írója, Scott Frank is.
A videojátékos hírek mellett akadt egy friss trailerünk is a Pompeii módra, amelyet Paul W.S. Anderson (Kaptár széria) rendezett és a főszerepben a Trónok harca sorozat egyik szereplője, Kit Harington áll. A már jól ismert sztori egy szerelmi történettel és egy bosszúval bonyolódik, a további szerepekben Kiefer Sutherland, Jared Harris, Carrie-Anne Moss és Adewale Akinnouye-Agbaje látható. A premierre február 21-ig kell várnunk.
Ígéretes ugye? A heti felhozatal is az:
Családi üzelmek (We’re the Millers):
A film, amelyet sokan csak azért tekintenek meg, mert „ez az, ahol Jennifer Aniston vetkőzik”. Nagyon lesarkítva a dolgokat valóban erről van szó, de a Kidobós – Sok flúg, disznót győz rendezőjének új vígjátéka azért többre is képes ennél. A komédia főszereplője egy négytagú kamucsalád, akik akár az Egy rém rendes család 21. századi reinkarnációja is lehetnének, hiszen kizárólag a pénz és egyéb önös érdekek tartják őket össze. Apuci (Jason Sudeikis) például füvet árul, anyu (Jennifer Aniston) vetkőzik, a nagyobbik gyerek koldul (Emma Roberts), míg a legkisebbik (Will Poulter) együgyű és továbbra is szűz. Hogy ebből végül mi sül ki, azt érdemes a moziban kideríteni, hiszen a Családi üzelmek (We’re the Millers) az olykor sablonos karakterek és történet mellett garantáltan tartalmaz pár megmosolyogtató jelenetet és Aniston is belead apait-anyait…
(Érdekesség: a magyar szinkron terén sem lehet panaszunk, ugyanis mindenki megkapta a szokásos és legismertebb hangját: Sudeikist Anger Zsolt, Anistont Kökényessy Ági, Ed Helmst pedig Forgács Péter szinkronizálja.)
Kick-Ass 2:
Bár a Kick-Ass első részének sajátossága pont az volt, hogy kifigurázta a tipikus szuperhős-kliséket, a Kick-Ass 2 (és nem Ha/Ver 2) maga is belefut ugyanezekbe, ám ennek ellenére is élvezhető képregényes filmet sikerült letennie az asztalra Jeff Wadlow rendezőnek, akinek valószínűleg az volt a legjobb döntése, hogy Jim Carrey-t szerződtette. A gumiarcú színész ugyanis fergetegesen hozza karakterét, ő a Kick-Ass 2 abszolút gyöngyszeme, főleg a film azon pontján, mikor a Mutterbever (Christopher Mintz-Plasse) által vezetett gonoszok ellen vezeti a hősöket. Mindent egybevetve, a Kick-Ass 2 nem lesz maradandó csoda, de hétvégén megéri érte moziba menni.
(Érdekesség: Jim Carrey a közelmúltban azt nyilatkozta, hogy elhatárolódik a szuperhős filmtől, mivel az rendkívül erőszakos és véres alkotás. Erre rögtön reagált a Kick-Ass 2 másik szereplője, Chloe Moretz is, aki szerint mindenki tudja, hogy csak egy filmről van szó, ám ha mégsem, senki ne nézze meg a Pocahontast, mert a végén majd mindenki Disney hercegnőnek hiszi magát.)
Túl a csillogáson (Behind the Candelabra):
A Túl a csillogáson (Behind the Candelabra) képében Steven Soderbergh (Fertőzés, Magic Mike) egy rendhagyó történetet mesél el, egészen pontosan a híres zenész, Liberace és a nála jóval fiatalabb szeretője, Scott kapcsolatának hatéves, viharos sztorijáról van szó. Elsősorban a remek színészeknek köszönhető (Matt Damon és Michael Douglas) az, hogy a Túl a csillogáson nem ment át egy szirupmázas gagyiba, hanem képes szórakoztatni és újat mutatni annak ellenére is, hogy Scott Thorson önéletrajzi könyvén alapul. Egy próbát megér.
(Érdekesség: Matt Damon egyik nyilatkozatában azzal viccelődött, hogy az egész életét azzal tölti, hogy megpróbál olyan lenni, mint Brad Pitt, ami azért is érdekes, mivel korábban egy másik magazinnak pont azt mondta, hogy szerinte éppen Brad Pitt az, aki irigyli az ő életét a kisebb felhajtás miatt. Akkor most kinek is jobb?)