Ha nanopáncélba burkolózó terminátorként, szabad szemmel nem látható orgyilkosként, esetleg sima modorú diplomataként oldanál meg egy kényes helyzetet, akkor a Deus Ex: Mankind Divided a te játékod.
2029-ben járunk, amikor is a korábban kiváltságosnak tartott augmentáltakat társadalmon kívül rekedt, gettókba gyűjtött, jogfosztott polgárokká nyilvánítják a hatóságok. Félelemmel és gyűlölettel néznek az emberek mindazokra, akik implantátumokat és kiterjesztéseket használnak, mert még élénken él emlékezetükben az az incidens, amely során az augmentáltak egyik pillanatról a másikra megőrültek és kegyetlen mészárlást végeztek.
Két évvel a Deus Ex: Human Revoution (teljes játékunk volt 2013 áprilisában) eseményeit követően sem vált jobb hellyé a világ, sőt. Történetünk hőse, Adam Jensen már nem egy iparvállalat biztonsági főnökeként dolgozik, hanem egy nemzetközi terrorelhárító szervezet kommandósa, aki titokban együttműködik egy hackerkollektívával is. Azért űz kettős játékot, hogy kiderítse, ki áll az említett incidens mögött, ki mozgatja az egész világot behálózó összeesküvés szálait. Módszerei és eszközei a sorozat hagyományaihoz híven a legmodernebb fegyverektől kezdve különböző kábító/bénító kütyükön és hackelésen át olyan implantátumok és kiterjesztések használatáig terjednek, amelyek révén gyorsabb, erősebb és meggyőzőbb lehet, mint bármely közönséges ember. Mindenkori játékstílusunkhoz passzol a számos alternatív útvonalat és megoldást kínáló küldetés- és pályadizájn. Akár hullahegyeket hagynál magad után, akár kiütött, de nagyon is élő ellenfeleket, a Mankind Dividedben megteheted.
Minden jel arra mutat, hogy a következő Deus Ex legalább olyan jó lesz, mint elődje volt, ám örömünket beárnyékolja, hogy a kiadó februárról augusztus végére tolta a megjelenést, ennél fogva még várnod kell egy darabig, mielőtt átvehetnéd saját példányodat. Addig viszont legalább nyolc steames teljes játékkal bővül gyűjteményed Prémium I-es GameStar-előfizetésednek köszönhetően. További részletekért erre tessék!