A BMJ Public Health szaklapban közölt tanulmány alapján érdemes lenne lejjebb tekerni a játékok hangerejét, különben súlyos egészségügyi problémákkal kell számolnunk. 14 globális kutatás, melyek során több mint 53 000 résztvevőt kérdeztek ki, arra mutatott rá, hogy a játékosok gyakran a biztonságos határérték közelébe vagy azon túl hallgatják a játékok sokszor egész intenzív hanghatásait.
Mivel gyakran órákon át kínozzák a füleiket, ez maradandó halláskárosodást és/vagy fülzúgást is okozhat. Szerencsére a kutatók azt is közölték, hogy mi számít vállalhatónak a hangerő esetében
Ha 83 decibelre tekerjük, akkor maximum 20 órán át ostromolhatjuk vele a füleinket, de aki 86 decibelen játszik, az már csak heti 10 órát élvezheti azt veszélytelenül. Ez 92 decibel esetében már csak 2,5 óra, míg 98-nál már csak 38 perc.
A gyerekek esetében az ajánlott értékek alacsonyabbak: 75 decibelt maximum heti 40 órán át bír el a gyerekfül, 83-at 6,5 órán át, 86-ot 3,25 órán át, 92 decibelnél pedig már 45 percre esik a vállalható idő.
A valóságban ezeket az értékeket sokszor túllépik a játékosok, pláne, hogy a sok erős hanghatás (például robbanások és lövéshangok) csak rontják a helyzetet. Mivel a világon nagyjából 3 milliárdan játszanak videojátékokkal, így fontos észben tartani a füleink védelmét is: nem kell mindent maxra tekerni, különben eljön az a pont, ahol már sehogy sem hallod majd az ellenség lépteinek zaját. A kutatók azt javasolják kollégáiknak, folytassák a terület vizsgálatát, hogy megelőzhető legyen a baj.