Társadalmi és politikai berendezkedéstől függően országonként változó, hogy hol meddig terjed az állampolgárok szabadsága, mekkora mértékben telepszik rá az életükre a politika, és szabja meg a mindenkori kormányzat, hogy mit tehetnek, mint nem, miről mit kell gondolniuk satöbbi.
Kína az elmúlt időszakban látványosan megnyirbálta a kiskorúak játékra fordítható idejét, és ezzel párhuzamosan alaposan megizzasztotta a videojáték-ipar hazai szereplőit (köztük a Tencentet), amelyek egymással versenyfutásba kezdve igyekeznek eleget tenni az új szabályozásnak némi öncenzúrával kiegészítve. De nem ez az egyetlen terület, ahol az ifjúság védelmének indokával komoly változtatásokat visz véghez a rezsim.
A hatóságok betiltották a celebeket népszerűségük alapján sorba rendező online ranglistákat, valamint úgy rendelkeztek, hogy minden már létező, kínai sztárt rangsoroló listát el kell távolítani az internetről. Mindössze a dalokat, filmeket és tévésorozatokat szabad a továbbiakban ilyen módon rendszerezni, de csakis úgy, hogy a like-olás és a kommentelés helyett más, fontosabbnak ítélt dolgokat helyeznek előtérbe, mint a pályaválasztás és a szakmai értékelés.
Már júniusban a Központi Kiberügyi Bizottság célkeresztjébe kerültek a fan quan néven ismert rajongói klubok, mivel azok káros hatást gyakorolnak a gyerekek mentális egészségére. A vizsgálat arra jutott, hogy a kiskorúakat pénzgyűjtés és szavazás céljából buzdítják aktivitásra, versengésben való részvételre, akik eközben verbális bántalmazásnak és online zaklatásnak vannak kitéve. Szintén problémás jelenségnek vélik az illetékesek a gazdagsággal való kérkedést, valamint azt is, hogy a közvéleményt botokkal és a közösségi média trendjeivel visszaélve igyekeztek befolyásolni.
Mindennek következtében a celebek közösségimédia-menedzsereit és a rajongói oldalak üzemeltetőit az eddiginél sokkal rövidebb pórázra fogják majd azzal a céllal, hogy "felszámolják a rajongói közösségen belül kialakult káoszt".
Zhao Wei - Shaolin Soccer
Ezzel párhuzamosan néhány hírességgel is példát statuáltak a hatóságok. Kiújult lelkesedéssel kezdték el vizsgálni az ellenük felhozott zaklatási vádakat, mások feltételezett pénzügyi visszaélés (például adóelkerülés), vagy politikailag elítélhető tettek apropóján váltak célponttá. A magyar nézők számára sem ismeretlen Shaolin Soccer (Üsd, vág, focizzál!) sztárjának, Zhao Wei-nek közelebbről nem részletezett okból még a létezése nyomát is kitörölték az online térből. Minden vele készült produkció (még az interjúk is) szőrén-szálán eltűnt, a nevét pedig eltávolították a filmes oldalak stáblistáiról. Kolléganőjét, Zheng Shuangot 13,5 milliárd forintnak megfelelő pénzbüntetésre ítélték adóelkerülés miatt, megtiltották, hogy részt vegyen újabb műsorokban, és felfüggesztették azokat, amelyek már a részvételével futottak.
Hasonlóképpen egy szempillantás alatt páriává vált Zhang Zhena színész, miután felkeresett egy japán háborús emlékművet, a Jaszukuni-szentélyt. A Kínai Előadóművészek Szövetsége országos bojkottra hívott fel, minek hatására nemcsak a rajongók pártoltak el tőle, hanem azok a cégek is, amelyekkel reklámszerződést kötött: a Clinique, a Coca-Cola és a Maybelline is megszakította vele a kapcsolatot.