Egy felelős szülőnek manapság már azt is alaposan át kell gondolnia, hogy milyen nevelési elveket, milyen stratégiát alkalmaz a gyermeke digitális életre való felkészítésében. A teljes tiltás nem járható út, hiszen a digitális készségek már létfontosságúak a boldoguláshoz és a közösségi érvényesüléshez, a gyeplő elengedése viszont ugyancsak számos probléma forrása lehet.
Valóságos aknamező ez, és igazából még a legkörültekintőbb szülő is csak reménykedhet, hogy sikerült felvérteznie a gyerekét az online térben leselkedő veszélyek ellen. Jó hír viszont, hogy akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha már megtörtént a baj, a közhiedelemmel ellentétben ugyanis a rendőrség is hathatós segítséget nyújthat.
Hogy pontosan milyet, azt Topa Zoltán rendőr őrnagy, a Bűnmegelőzési Tanács kiemelt előadója mondta el Mazurnak és HP-nak a Képernyővédő podcast 13. adásában. A beszélgetés során kifejezetten kemény témákat is érinteni kellett, de már csak a megelőzésre vonatkozó szakértői tanácsok miatt is érdemes elővenni a kötélidegeket.
Ha eddig lemaradtál volna róla, a tavaly indult Képernyővédő podcast szakemberek bevonásával tárja fel a digitális élet nagy kérdéseit, a korábbi műsorokban olyan témákkal, mint a 21. századi szülőség kihívásai, a problémás játékhasználat és az online bántalmazás. A sorozat eddigi részeit a YouTube-on ide kattintva találod, de akár a Spotifyon is elérheted a podcastet, a Facebookon pedig elsőként értesülhetsz a legújabb beszélgetésekről.
Semmi spam, csak napi 2-3 értesítés Viberen, hogy képben maradj a játék- és filmvilág, a geek kultúra legérdekesebb híreivel.