A League of Legendsszel és a Valoranttel a Riot Gamesnek két olyan címet is sikerült letennie az asztalra, melyek állandó szereplők a Twitch legnézettebb streamjei között. A TwitchTracker adatai szerint a két játék az elmúlt 7 napban a TOP10-es rangsor 4. és 3. helyét foglalja el, együtt több mint 400 ezer nézőt szegezve a képernyő elé.
Az élénk érdeklődés viszont felelősséggel is jár, a Riot Gamesen ezért nagy a nyomás, hogy tegyenek valamit a toxikus játékosok ellen. Ennek érdekében korábban már felülvizsgálták a jelentési rendszert, a Valorantben pedig még a hangüzeneteket is rögzítik, hogy könnyebb legyen bizonyítani az illetlen viselkedést.
Ezen intézkedések folytatásaként kell értelmezni a Riot Games legújabb akcióját, mellyel a szellemi egészségről szóló ismeretterjesztő anyagokat biztosítanak a tartalomkészítőknek és a streamereknek. A fejlesztő szeretné, ha a műsorszolgáltatók többet és hatékonyabban kommunikálnának a témáról a nézőikkel, s ezért a The Public Good Projects nevű nonprofit szervezettel fogtak össze, akik a szaktudást biztosítják a programhoz.
A Riot által ingyenesen kiadott útmutató statisztikákat, beszélgetési módszereket, valamint mentálhigiénés kérdésekkel kapcsolatos tanácsokat tartalmaz, kifejezetten a streamerek és online tartalomkészítők egyedi perspektívájára szabva. A projekt mindenképp üdvözlendő, hiszen a cyberbullying (magyarosan elektronikus zaklatás) súlyos következményekkel járhat az elszenvedőire az evési zavaroktól a drogfüggőségen át egészen az öngyilkosságig.
Mindazonáltal a Riot Gamesnek is kapóra jöhet a pozitív sajtóvisszhang, a stúdió hírnevét ugyanis alaposan megtépázta a vezérigazgató Nicolo Laurent körül tavaly kipattant szexuális zaklatási botrány.