A napokban nagy botrány rázta meg az Apex Legends kompetitív közösségét: az észak-amerikai Apex Legends Global Series döntőjét le kellett állítani, mert csalások húzták szét a verseny tisztaságát.
A helyzet érdekessége, hogy a csalásokért nem a gyanús játékosok feleltek. Egyik pillanatról a másikra kezdtek el futni segédszoftverek a versenyzők klienseinek hátterében, és maguk a résztvevők jelezték, hogy valami nincs rendben.
Az első hack Noyan "Genburten" Ozkose gépén tűnt fel a nap harmadik meccsében. A játékos egyszer csak azt vette észre, hogy minden ellenfelet lát falakon és tereptárgyakon keresztül is. Genburten azonnal kiszállt, így csapata komoly hátránnyal volt kénytelen folytatni körét (azért így is elhozták a második helyet).
A második áldozat Phillip "ImperialHal" Dosen volt, a TSM játékosa, akinek lövései hirtelen nagyon pontossá váltak. ImperialHal észrevette az aimbot jelenlétét, és jelezte is a problémát. Válaszul a verseny szervezői leállították az egész bulit, és eltolták az észak-amerikai döntő meccseit.
Az önkéntesekből álló Anti-Cheat Police Department azonnal munkához látott, és hamar kiderült, hogy RCE hackről van szó. Ez egy olyan hack-típus, ami lehetővé teszi bármilyen kód távoli aktiválását, így annak használói bármit telepíthetnek a célpont számítógépére, zsarolóvírustól csaló programokig. A valódi probléma itt az, hogy az elkövetők vagy az Apex Legendsen, vagy az Easy Anti-Cheat rendszeren keresztül törték fel a gépeket, és bármelyik is legyen igaz ebből, több millió eszköz lehet veszélyben emiatt.
Hírek, érdekességek, tippek, ajánlók, unboxing, hardveres videók, minden, ami 1-2 percbe belefér. Kövess minket TikTokon is!
A támadás után az Easy Anti-Cheat fejlesztői is vizsgálatokba kezdtek, és megállapították, hogy nem náluk van a hiba.
"Kivizsgáltuk a jelentéseket az RCE-problémával kapcsolatban. Jelenleg biztosak vagyunk abban, hogy nincs RCE-vel kapcsolatos gyenge pont az EAC-ben, amit kihasználhatnának a hackerek. A továbbiakban is együtt dolgozunk majd partnereinkkel, hogy minden további lépésben segíthessük őket."
Az Epic Games (az Easy Anti-Cheat tulajdonosa) ugyanezt nyilatkozta. Ez annyiban jó hír, hogy például a Fortnite, a Lost Ark vagy az Elden Ring játékosai nincsenek közvetlen veszélynek kitéve. Ettől viszont még nincs minden rendben, mert ebben az esetben az Apex Legends Source motorja jelentheti a hackerek bejáróját rendszereinkbe.