A Civilization V: Brave New World után is zajlik az élet Sid Meier legendás szériája körül. A Civilization Online neve hallatán gondolhatnánk egy böngészős játékra, gondolhatnánk egy nemzet-a-nemzet-ellen térhódítós címre, de az ArcheAge és ArcheVille játékokat fejlesztő XLGAMES kezei alatt 2010 óta formálódó alkotásban másképp kell majd nemzetünk dicsőségéért küzdeni.
A játékban összesen négy kultúra lesz elérhető, ezek közül választhatják ki a játékosok, hogy hova szeretnének tartozni. Minden játékos egy önálló egység, feladata pedig, hogy szomszédaival együttműködve jól megmutassa a másik három frakciónak, hogy hol a helyük. A Civilization Online nyitott világa folyamatosan generálódik, a játékmenet pedig valós időben folyik, nincs körökre osztva. A világ szabadon bejárható, készíthetünk tárgyakat, vagy ha úgy adódik (és úgy fog adódni, elvégre ez a lényeg), harcba szállhatunk másokkal katonaként. A diplomáciában képzett játékosok előrébb léphetnek a hierarchiában, vezetői szerepet tölthetnek be akár az egész frakció élén is. Mindenki saját épületeket emelhet, köztük a többszáz játékos közreműködését igénylő Csodákkal.
A játékmenet különböző menetekre van bontva, számos út vezet a győzelemhez. A menetek nagyjából úgy épülnek fel, mint bármely más stratégiai játékban. Minden menetben csak egyvalaki győzhet, de attól függetlenül, hogy melyik frakcióé lesz a dicsőség, a részvételért mindenki kap XP-t és jutalmakat. Minden frakció semleges kapcsolatokkal indul, de a játékosok cselekedeteikkel kivívhatják bárki utálatát.
Természetesen a fejlődés is lehetséges, új technológiák kifejlesztésével új érába léphetünk, ahogy az a korábbi Civilization játékokban volt. Ha egy frakció fejlődött, az új technológiáknak köszönhetően megvalósult eszközök a piacon lesznek megvásárolhatóak. A kutatás és feltalálás úgy források felfedezésével gyorsítható. A készítők szerint a Civilization Online játszható egyedül is, de mint a fent leírtakból láthatjátok, nagy hangsúly van a közösséggel való együttműködésen. A gyönyörű grafikát a CryEngine 3 biztosítja, a megjelenési dátum és az, hogy free-to-play, buy-to-play vagy havidíjas lesz-e, még egyelőre nem ismert. Mit gondoltok, így elsőre hogy hangzik?