A konzolos Call of Duty beépített voice chat-szobái hírhedten kegyetlen közösséget tudhatnak magukénak. Ha nem játszol elég jól, kappanhangú kamaszok küldenek el a nagypapáknak fenntartott szerverekre, ha pedig túl jó vagy, csalóként követelik a kitiltásodat válogatott káromkodások közepette. De mint kiderült, gyakran nem csak az egymást heccelő játékosok kedvelik ezt a funkciót.
A több millió online játékos között ugyanis viszonylag könnyű észrevétlennek maradni, így titkos kommunikációs csatornának sem utolsó egy konzol online szolgáltatása. Emiatt hitték egy darabig, hogy a párizsi merényletet elkövető terroristák is ezt a módszert használták, egy másik esetben az FBI viszont tényleg bűnözőket fogott a Call of Dutyban. 2009 óta nyomoznak komolyabban amerikai pénzügyi szakemberek, brókerek és elemzők után, akik bennfentes információkat használva kereskedtek kötvényekkel és részvényekkel a lehető legelőnyösebb módon. Ez persze törvénytelen, így ezeknek a fehérgalléros bűnözőknek is szüksége van egy titkos információs csatornára.
Amint az FBI egy sajtótájékoztatón elárulta, sokan folyamodtak az olyan klasszikus módszerekhez, mint a szupermarketekben megvásárlóható olcsó mobilok, míg mások a közösségi médiában osztottak meg különböző előre megbeszélt üzeneteket, hogy jelezzék, mikor érdemes elindítani egy üzletet. Voltak viszont, akiket játék közben füleltek le: "Olyan dolgok, mint az Xbox, vagy a PlayStation, zseniális megoldást nyújtanak" - mondta David Chaves ügynök a sajtótájékoztatón. "Felmész az internetre, a világon bárkivel játszhatsz egy olyan játékkal, mint a Call of Duty, beülsz egy elhagyatott bunkerbe és - ezt hallgassák - nem nyilvános, üzleti titkokat adtok át egymásnak" - fejtette ki az FBI munkatársa a bűnözők módszerét. Bár elsőre valóban zseniálisnak tűnik a megoldás, ha már az egész internet tud róla, talán mégsem jó rábízni a titkainkat.