Hirdetés

Az egyszemélyes hadsereg - Elrabolva 2 kritika

|

Liam Neeson ismét bizonyítja, hogy vele nem érdemes kekeckedni. A filmesek pedig azt, hogy egy viccet kétszer nem lehet egymás után elmesélni.

Hirdetés

Vannak filmek, amelyeket nem érdemes folytatni, mert kerek, lezárt egészek, akár a Mátrix, vagy A Karib-tenger Kalózai első része, de említhetném a Másnaposokat is, csakhogy minél színesebb legyen a műfaji paletta. Azonban a pénzéhes producerek meglátva a kedvező bevételi mutatókat elrendelik a folytatást. Ehhez azonban újra mozgásba kell lendíteni a történet fogaskerekeit, és ezek általában erőltetett történetvezetést valamint az első rész kedvelt elemeinek ismétlését/kifordítását hozzák magukkal. A 2008-as Elrabolva című Luc Besson opuszt is utol érte a végzete, ami szintén felsorakozik a fent felsoroltak mellé, de nem annyira, hogy az első rész nimbuszát romba döntse.

Mert mi is volt az Elrabolva sikerének a kulcsa? Elsősorban Liam Neeson. A B-kategóriás történet a visszavonult ügynökről, aki próbálja megmenteni a lányát az emberrablóktól lényegében simán beleillett volna Steven Seagal életművébe. Azonban, hogy ezt a 193 cm magas, tehetséges – elsősorban drámai szerepeiről ismert – ír színész legendát tették meg főszereplőnek, kiemelte a filmet a fent említett stílus mocsarából, Bryan Mills-t pedig egy rém szerethető figurává tette.

A kritika folytatása a CineStar honlapján olvasható.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)