Az Amerika kapitány: A tél katonája az első rész közvetlen folytatásaként már a modern időkben játszódik. Ehhez mérten jóval látványosabbra is sikerült, nem beszélve az illusztris szereplőgárdáról, akik közül sokakat már régi ismerősként köszönthetnek majd a mozilátogatók. Beharangozó az idei év egyik legjobb akciófilmjének ígérkező, eheti premierfilmhez.
A Chris Evans által alakított Steve Rogers kapitányt az Amerika kapitány: Az első bosszúálló végén egy kórházi szobában láthatták a nézők, miután a második világháború idején lezuhant repülőgépével. Az utolsó képkockákon azonban a kapitány már napjaink New Yorkjában tér magához. Időrendben ezt követi a 2012-es Bosszúállók sztorija, és innen érkezünk meg A tél katonája történéseihez.
A kapitány a film kezdetén visszahúzódó életet él a modern nagyvárosban, ahol nehezen találja a helyét. Fél évszázaddal korábban ismert barátai mind meghaltak, így életét leginkább annak szenteli, hogy formában tartsa magát és próbálja felvenni a modern világ tempóját. Amikor azonban a S.H.I.E.L.D. egyik tagját megtámadják, hirtelen egy szövevényes összeesküvés közepén landol, ahol semmi sem az, aminek látszik.
Amerika kapitánynak nem marad sok választása, mint újfent szövetségre lépni a Bosszúállókból már ismert Fekete Özveggyel (Scarlett Johansson rajongói számára örömhír a feszes bőrruha visszatérése is), azonban még így sem bizonyulnak kellően erősnek a titokzatos ellenfél, a Tél katonája ellen. Vajon kire számíthatnak? Bízhatnak egymásban, vagy kiderül, hogy még a legközelebbi szövetségesek közé is beférkőztek az ellenség ügynökei?
A kapitány és a szexi bérgyilkosnő mellett régi ismerősként üdvözölhetjük a S.H.I.E.L.D. vezérének, Nick Furynak a szerepében visszatérő Samuel L. Jacksont, aki mellett Robert Redford személyében egy újabb hollywoodi veterán is csatlakozott a sztárparádéhoz. Nem akarunk túl sok meglepetést lelőni a filmből, de annyit elárulhatunk: további ismerős arcok is feltűnnek majd a vásznon.
Mivel az Amerika kapitány: A tél katonája napjainkban játszódik, a kapitány figuráját picit modernizálták, felfrissítették: ennek legszembetűnőbb jele a modernizált ruházat, ugyanis a terrorellenes akciókban gyakorta részt vevő kapitány taktikailag nem bizonyult volna túl életképesnek élénk piros-fehér-kék jelmezében. A sötétkék Stealth S.T.R.I.K.E. Suit nevű overáll azonban lehetővé teszi, hogy észrevétlenül közelítse meg az ellenfeleit. Emellett az akciójelenetek felturbózása érdekében a kapitány harci stílusát is modernizálták: míg az első részben még békebeli Bud Spencer-pofonok röpködtek, A tél katonájában már a dzsiu-dzsicu, a krav maga és a kung fu elemeiből összegyúrt közelharci elemektől dőlnek ki az ellenséges zsoldosok. Ennek egyik leglátványosabb példája a film egyik jellegzetességeként emlegetett liftes harcjelenet, amikor Amerika kapitány egy szűk felvonóban keveredik összetűzésbe majd’ egy tucat rosszfiúval.
A filmet Anthony és Joe Russo jegyzi rendezőként, őket a hazai közönség főleg a Balfékek (Community) című sorozat stáblistájáról ismerheti. Szakértelmükről tanúskodik, hogy Az ítélet: család (Arrested Development) című sorozatért Emmy-díjjal tüntették ki őket.
Az Amerika kapitány: A tél katonája című filmet április 10-től vetítik a hazai mozik.