Mielőtt bele csapnánk a lecsóba, jó ha tudjátok, hogy idehaza csak a Limited Edition lesz kapható, de az alap Ace Combat: Assault Horizon áráért. Ez a dúsított pakk egyrészt tartalmaz egyrészt exkluzív dobozzal kerül forgalomba, másrészt az alapjáték mellett tartalmaz két extra küldetést a Phantom-hoz (F-4E). Ez a gép már nincs hadrendben, őt váltotta az F-14 Tomcat, mely azóta szintén nyugdíjba vonult, átadva a helyét a az F-18 Hornet-nek. Az extra csomag tartalmazza még a játék közben hallható zenék albumát, és egy jegyzetfüzetet, a fejlesztő csapat aláírásával. Most pedig ugorjunk neki a gépeknek, melyek mindegyike a delta szárnyú variánsok közül került ki. Elsőként kezdjük azzal, mely a hazai égbolt egét is hasítja néha, a JAS-39C-vel, azaz a Gripen-nel.
Ez a masina többcélú feladatokat képes ellátni, rövid gurulóútra van szüksége a felszálláshoz, és jól variálható a fegyverzete. A rövid felszállás azért is érdekes, mert alapvetően a deltaszárny egyik problémája, hogy kis sebességnél kevesebb felhajtóerőt termel. Másik gondja, hogy a nagy felület a nagyobb állásszögeknél erőteljesen lassítani igyekszik a repülőgépet. Mindezek mellett a Gripen igen jó manőverező képességgel is rendelkezik, így légiharcban is megállja a helyét.
A franciák repülőgépe a Mirage 2000-5, mely a nevéből is sejthetően, nem az első generációja ennek a kivitelnek. Viszonylag könnyű súlyának köszönhetően a tolóerő jól gyorsítja a gépet, és ez a változat már továbbfejlesztett cockpit-tel rendelkezik, valamint a deltaszárny miatt kisebb felületet jelent, tehát nehezebben fogja be a radar.
A Mirage-ból több változat is készült, melyeket a világ számos országában repülnek, többek között az indiai, a görög, a perui, kínai, katari, brazil és értelemszerűen a francia légierőben is.
Az F-2A esetében nem téved nagyot, aki első látásra azt mondja, hogy egy F-16-os van a képen. A japánok ugyanis egy az egyben lemásolták az Falcon-t, de mindezek mellett a legmodernebb elektronikával vértezték fel. Az ország jellegéből adódóan a tenger felől érkező támadások légi elhárítására különös figyelmet fordítottak a specializáció alkalmával.
Az Ace Combat: Assault Horizon egén kapott helyet az európai összefogás egyik jellegzetes madara, az Eurofighter Typhoon, melynek programja valamikor a hetvenes években kezdődött német és angol kézfogással. Később a franciák is beszálltak, de aztán gondoltak egyet és inkább elkészítették helyette a Rafale nevű gépüket, mely kinézetre nem sokban különbözik az előbb említett Mirage-tól.
Az idők folyamán a spanyolok és az olaszok is bekapcsolódtak a projektbe. Az Eurofighter egyik specialitása a dogfight, melynek során sikeresen tudja felvenni a harcot több támadó ellen. Köszönhetően a speciális szárnyaknak, nagyszerű aerodinamikai tulajdonságokkal rendelkezik.
Az előbb említettük a Rafele-t, most beszéljünk róla néhány sorban. A franciák büszkesége az úgynevezett omnirole repülőgép, mely alapvetően repülőgép hordozóra lett kitalálva.
Jó tolóerő/tömeg arány, valamint jó manőverező képesség jellemzi, a széles spektrumon variálható fegyverzet mellett, akár levegő-föld, akár levegő-levegő felszerelésről legyen szó. Az elegáns kivitel - főleg a beömlők esetében - igazi franciává teszi.